Категорії
Чернівцям 612

Автор герба і прапора Чернівців Орест Криворучко: «Це місто, яке я не проміняв на Москву»

Художник Орест Криворучко – про місто, для якого створив прапор і герб.

Заради рідного міста Орест Криворучко відмовився від перспективи отримати квартиру в Москві.

Наразі 78-річний художник працює над картиною на тему Чернівців. Привідкриває таємницю, що на картині будуть зображені житлові будинки старого міста.

Картину художник планує презентувати на черговій обласній виставці. З роботою не поспішає. Працює поволі, щоби не перевтомлювати очі, бо останнім часом має проблеми з зором.

«Люблю старовинну архітектуру історичної частини Чернівців, – розповідає Орест Криворучко. – Певною мірою я урбаніст, у мене вже близько ста робіт на тему Чернівців. Наше місто має своє обличчя. Його створювали професіонали, а не дилетанти. Ці унікальні будівлі зводили на рівні Відня, Парижа. Тепер вони, правда, занедбані… Та все одно є на що подивитися. Недаремно сюди туристи приїжджають». 

Офіційний прапор Чернівців, створений художником Орестом Криворучком.

Орест Криворучко зізнається: любить Чернівці понад усе. Свого часу заради рідного міста навіть відмовився від викладацької роботи у престижній московській академії та перспективи отримати квартиру і звання «народного».

Офіційний герб Чернівців, автором якого є Орест Криворучко.

«Чернівці – це місто, яке я не проміняв на Москву, де мене хотіли залишити викладачем у «Строгановці» – кращому виші СРСР, – згадує митець. – Я там був відмінником. Росія любить всіх кращих спеціалістів собі переманювати. Та їм не вдалося мене купити. Тоді мене поставили перед вибором: або головним художником в Куйбишев, або в якійсь автономній республіці, де обіцяли відразу дати квартиру і звання «народного». Ще одним варіантом була робота в Сочі, його я і обрав. Та вже через місяць потягнуло додому. Нащо мені здалася та Російська Федерація, що там малювати. А тут рідні мотиви: і старі Чернівці, і Карпати… На все життя вистачить…»

З біографії

Орест Іванович Криворучко – український художник, Заслужений художник України.

Орест Криворучко – активний член Українського геральдичного товариства.
  • Народився 9 травня 1942 року у Чернівцях (Стара Жучка).
  • Займається всіма відомими видами графіки, використовуючи різноманітні техніки (в тому числі — винайденими особисто ним) і живописом, також захоплюється художньою фотографією.
  • Активний член Українського геральдичного товариства. Автор герба і прапора міста Чернівці і Чернівецької області.
  • Учасник 80-и міжнародних виставок (ex libris, мала графіка, естамп). В його активі також 20 персональних виставок (графіка, живопис). Твори експонувалися у більш як 30-и країнах світу, є в музейних і приватних колекціях України і за кордоном.
  • Закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище № 5 на відмінно, з найвищим розрядом (сьомим) альфрейника-живописця. Після служби в армії вступив в один із найпрестижніших на той час вузів — Московське вище художньо-промислове училище (колишнє Строгановське, тепер — Московська художньо-промислова академія імені С.  Строганова) на відділення графіки, де був одним із найкращих студентів. Після навчання повернувся на Буковину і відтоді мешкає та творить тут.


		

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *