Категорії
Чернівцям 612

Художник Броніслав Тутельман: «Мої кращі роботи зроблені у Чернівцях»

«Моя професія настільки зрослася з моєю природою, що люди, які мене мало знають, іноді навіть ображаються».

«Мене завжди цікавила екзистенція духу і моє місце в цьому місті. Це може бути навіть загиджений під’їзд. Або калюжа, в якій переливається кольорами крапля пального…»

Броніслав Тутельман, заслужений діяч мистецтв України

Про себе

«Навіть якщо збоку може видатися, що я просто гуляю містом, це не так. У мене немає безцільності. Моя професія настільки зрослася з моєю природою, що люди, які мене мало знають, іноді навіть ображаються. Бо ми можемо йти, про щось розмовляти, а я тим часом розглядаю все довкола. Це не означає, що я неуважний до співрозмовника. Просто в мене очі працюють постійно. Це вже як «на автоматі». Це професіоналізм. Спеціально ніколи не йду на «полювання» за вдалим кадром. Недаремно хтось цілком слушно відзначив, що коли йдеш з наміром щось сфотографувати, зазвичай нічого путнього не знімеш. А коли просто вийшов до магазину по хліб – цілком ймовірно, що спіймаєш потрібну мить. Тому потрібно завжди бути напоготові. Що я і роблю».

«Всю свою творчість побудував на темі Чернівців».

Про роботу

«Мистецтво – це моя ніша, мій алкоголь. Не знаю, чим би займався в цьому світі, якби не мистецтво. Це свого роду втеча. Або спосіб висловити своє ставлення до жінки, міста, світу, епохи… Кожен висловлює це по-своєму. А художник – візуальними засобами.

«Спеціально ніколи не йду на «полювання» за вдалим кадром»

Броніслав Тутельман

Про місто

«Чернівці – це моє місто, яке я люблю. Тут народився і тут минуло все моє життя. Та й свою творчість, власне, побудував на темі Чернівців. Це те місце, де я зміг реалізувати свої творчі задачі. Усі мої кращі роботи створені саме тут. Та буквально я ніколи не малював Чернівці, мені це було нецікаво. Не займався візуальним мистецтвом, де ви можете впізнати якусь конкретну вулицю. Мене надихають не мальовничі пейзажі чи старовинні балкони з ліпниною. Бо ж схожі балкони та будинки є й у багатьох інших містах Європи. Мене завжди цікавила екзистенція духу і моє місце в цьому місті. Це може бути навіть загиджений під’їзд. Або калюжа, в якій переливається кольорами крапля пального…

У мене є серія фотографій під назвою «car fantasy» («автомобільні фантазії»), зняті зсередини автомобіля в різних містах: Ізраїлі, Нью-Йорку… Та все ж кращі з них створені в Чернівцях. Хоча, здавалося б, ті ж машини, той же фотоапарат, ті ж самі очі…Та атмосфера інша…

Картини художника знаходяться в колекціях по всьому світу.

Біографія

Броніслав Тутельман займається живописом, інсталяцією, кольоровою фотографією. Заслужений діяч мистецтв України.

Народився у 1950 році в Чернівцях. У 1965 році вступив до Одеського Державного художнього училища ім. М. Б. Грекова на факультет живопису. Після закінчення училища став активним учасником низки обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Картини художника знаходяться в колекціях України, Росії, Польщі, Австрії, Франції, Голландії, Італії, Ізраїлю, США, Німеччини.

З нагоди 70-річного ювілею та 50-річчя творчої діяльності під час літературного фестивалю “MERIDIAN CZERNOWITZ” презентував каталог та ювілейну виставку «Шпаціруючи містом». Центральним символом проєкту стала бруківка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *