Категорії
Чернівцям 612

«Чернівці – у трійці міст, де хочеться жити»

Президент літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Святослав Померанцев – про те, як виник однойменний фестиваль і як Чернівці сформували його як особистість.

Про себе

«У мене є дядько (Ігор Померанцев – прозаїк, поет, журналіст, правозахисник, радянський дисидент, – авт.).Колись ми з ним жили у паралельних світах, які майже не перетиналися. Наприкінці 70-их років його «викинули» з країни і він виїхав до Великобританії. Часом телефонував моєму батькові, передавав усім вітання. Іноді я бачив його на фотографіях.

Фото Святослава Померанцева

Так тривало, поки мені не виповнилося 33 роки. На той час я досяг певних висот у бізнесі, мав непоганий заробіток. Почав шукати нові шляхи. І раптом збагнув, що мій неоціненний ресурс – це дядько! Тоді поїхав до нього і сказав: «Давай щось робити! Чернівці завдяки своїй аурі літературного міфу – це туристична Мекка. Але про минуле – Пауля Целана, Садгірську синагогу, єврейське кладовище тощо – знають і без нас. Зробімо ж так, щоби світ заговорив про нинішні Чернівці!».

Для топ-менеджера найвищий показник успішності – це те, як підприємство функціонує самостійно. Моя ж корпорація працює як швейцарський годинник

Святослав Померанцев,
президент літературної корпорації «Meridian Czernowitz»

Так виник міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz».

Про роботу

«Захід був  продуманий на десять років наперед. За цей час з’явилися також видавництво «Meridian Czernowitz», де виходять друком книги найвідоміших письменників України (серед них – Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Оксана Забужко, Катерина Калитко, Таня Малярчук, Андрій Любка та багато інших), Літературний целанівський центр. Під брендом «Meridian» виникли фестивалі і в інших містах – Луцьку, Полтаві, Одесі. Окрім того, ми щороку влаштовуємо тури українським письменникам до Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції…

Фото Євгенії Лопати

На фестиваль завжди привозимо журналістів із найвпливовіших світових медіа. Завдяки цьому про культурні події у Чернівцях дізнаються десятки мільйонів людей.

Сьогодні мені стає тіснувато у світі, який я створив. Але це інституція, яка існує вже практично без мене. А для топ-менеджера найвищий показник успішності – це те, як підприємство функціонує самостійно. Моя ж корпорація працює як швейцарський годинник».

Про місто

«Я побував у всіх обласних та багатьох районних центрах України. Чернівці – у трійці міст, де хочеться жити. Я зараз не згадую громадський транспорт, прибирання вулиць, сміття. Маю на увазі саму атмосферу. Те, як архітектурна, культурна спадщина міста можуть впливати на формування особистості. До прикладу, я – німець із людським обличчям. Пунктуальний, як уся німецька культура, відповідальний, як представник будь-якої західної розвиненої капіталістичної країни. Розбираюся у мистецтві, знаю, що таке добре і прекрасне, люблю та бережу природу. І таким мене сформувало саме моє місто».

Фото Елеонори Тривігно

Біографія

Святослав Померанцев – підприємець, громадський діяч, культурний менеджер,  президент літературної корпорації «Meridian Czernowitz».

У минулому Святослав займався будівельним бізнесом (системами внутрішньої інженерії у промисловості та будівництві).

У 2010 році разом із дядьком, відомим прозаїком, поетом, журналістом, правозахисником, радянським дисидентом Ігорем Померанцевим заснували Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz», який згодом переріс у однойменну міжнародну літературну корпорацію.

Фестиваль «Meridian Czernowitz» відбувається щорічно у перші дні вересня. Присвячений німецькомовному поетові, уродженцю Чернівців Паулю Целану.

Фото Олени Павлової

Святослав Померанцев є володарем Почесного знаку – срібного хреста «За заслуги перед Австрійською Республікою». Це австрійська державна нагорода, започаткована 2 квітня 1952 року для заохочення громадян Австрії та іноземців. Раніше її отримували диригент Герберт фон Кароян, письменник Еліас Канетті, драматург і політик Вацлав Гавел, актор Бруно Ганц, співак Френк Сінатра.

Галина ОЛІЙНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *